מופעי בידור

מופעי בידור מאפשרים לנו להכניס חוויה מיוחדת ומצחיקה במהלך אירועים שונים ומגוונים, ומבטיחה הפסקה מרעננת ומהנה במהלך סדר היום העמוס. מופעי בידור כוללים סוגים שונים ומשונים של הופעות ומופעים, ובמאמר זה נסקור מגוון של מופעי בידור, ונרחיב מעט בנושאים אחדים.

 

השפעתה של מגפת הקורונה על מופעי הבידור

מגפת הקורונה גרמה לשינויים רבים בחיינו במגוון תחומים. אחד התחומים אשר נפגע בצורה הקשה ביותר הינו תחום מופעי הבידור אשר חווה תקופה קשה במיוחד. עם היעלמותה של הקורונה מחיינו, הולך התחום וחווה תחייה מחודשת וחזרה לפעילות בכוחות מחודשים.

יש להוסיף כי במהלך הקורונה החלה תופעה מעניינת של הופעות ביתיות המתאימות לקהל מצומצם של משפחה גרעינית או מספר שכנים בלבד. ניתן לזקוף תופעה זו לזכותה של הקורונה, ונראה שהמופעים הביתיים ילכו ויצברו תאוצה בשנים הקרובות.

 

מופעי בידור – לכל זמן ולכל אירוע

ניתן לחלק את הצורך במופעי בידור לשלושה מצבים עיקריים:

 

שבירת השגרה השוחקת

לעיתים קרובות אנו מרגישים ששגרת היום-יום שלנו מתישה ומכבידה עלינו בצורה מעיקה. במצבים אלו ניתן להשתתף במופע בידור אשר שובר את רצף השגרה ומקליל את האווירה למספר שעות. ההנאה והחוויה הנרכשות במופע זה יעזרו לכם לחוזר לשגרה בכוחות מחודשים ובגישה חיובית.

 

הפוגה קלילה מיום עמוס

כאשר אנו עורכים יום עמוס בצורה משמעותית – יום עיון, ערב הרצאות, סדנאות גיבוש ארוכות וכדו', ניתן ליצור הפוגה קלילה במהלך היום אשר תכלול מופע בידור כלשהו. מופע זה נועד לתת לקהל לנוח בצורה מהנה, ולאפשר לו לצבור כוחות לקראת המשך היום. מופעים אלו על פי רוב יהיו קצרים יותר, וישמשו כמופעים משניים לאירוע עצמו.

 

משבצת תוכן באירועים שונים

בשנים האחרונות הולכת וגוברת התופעה של אנשים המבקשים להזמין אמן חיצוני לאירועים אותם הם חוגגים. אמנים חיצוניים אלו נועדו למלא את האירוע בתוכן משמעותי, ולתת נופך נוסף למעמד. אמנים אלו נדרשים להתאים את עצמם לאופי האירוע, ותפקידם הוא למלא את משבצת הזמן העיקרית של לו"ז האירוע.

 

סוגים שונים של מופעי בידור

כפי שציינו, מופעי בידור כוללים מגוון רחב מאד של הופעות ואמנים, ואנו נסקור את העיקריים שבהם:

 

מופעי סטנדאפ

התחום הראשון של מופעי הבידור שנסקור הינו מופעי הסטנדאפ. מופעים אלו הינם מופעים קומיים אשר מטרתם העיקרית היא להצחיק את הקהל. יש סטנדאפיסטים המציגים מופעי אלתורים, ויש אמנים אשר מציגים מופע מוכן מראש, דבר המשפיע על רמת האינטראקציה הקיימת בין האמן לקהל.

 

הופעת זמרים

תחום נוסף בעולם הבידור הינו עולם השירה והזמרים. מגפת הקורונה הביאה לעלייה משמעותית בהיקף המופעים הביתיים, ואנשים רבים הזמינו זמרים להופעות מצומצמות עקב מגבלות הקורונה. הופעות אלו, על פי רוב, הינן יקרות באופן יחסי כיוון שהן כוללות הן את הזמר, והן את הנגנים הנלווים אליו. מופעי בידור אלה מתאימים למגוון רחב מאד של אירועים, ויכולים להתאים לזמנים ארוכים וקצרים כאחד.

 

מופעי שירה בציבור

מופע בידור נוסף שראוי לציין הינו הופעות שירה בציבור. בהופעות אלו מזמינים אדם אשר מפעיל את הקהל, ומנהל את מופע הבידור באמצעות שירה משותפת. בעבר מופע בידור זה היה נפוץ מאד, אם כי בשנים האחרונות הוא חווה רנסנס מחודש וצפויה מגמת עלייה בעתיד. מופע בידור זה מחזק את הגיבוש של הקהל בצורה משמעותית, אם כי הוא דורש זמן רב ושיתוף פעולה ברמה גבוהה מצד הקהל.

 

מופעי אמנות חושים

תחום אחר בעולם מופעי הבידור הינו אמנות החושים. תחום זה הולך ונעשה פופולארי בשנים האחרונות, והקידמה והטכנולוגיה מביאים להתקדמויות רבות בתחום. מופע אמנות חושים מכיל תרגילים כגון טלפתיה, קריאת מחשבות, הזזת חפצים באמצעות כוח המחשבה, שליטה בזכרון וכדו'. מופע בידור זה מתבסס על קשר עמוק הנוצר עם הקהל, ועל כן פחות מתאים ללוח זמנים עמוס וצפוף.

 

מופע קוסם

הופעה של קוסם מתאימה למגוון רחב מאד של גילאים, ואינה שייכת לילדים בלבד כפי שמקובל לחשוב. מופעי קוסמים מאפשרים חוויה מהנה ומצחיקה למגוון רחב מאד של קהלים, ומספקים הפוגה קלילה וכיפית לכל אירוע. מופע בידור זה אמנם מתאים לזמנים קצרים באופן יחסי, אולם כדאי לפנות לו זמן ארוך בכדי ליצור רצף איכותי, ולבסס את ההיכרות בין הקהל והקוסם.

 

שילוב של מספר מופעי בידור יחד

לעיתים קרובות אמנים בוחרים לשלב מספר תחומים במופע בידור אחד, כמו למשל מופע בידור הכולל בתוכו סטנדאפ מוזיקלי, קוסם המשמש גם כסטנדאפיסט, או אמן חושים המציג מגוון תרגילי קוסמים. שילובים אלו יוצרים מופעי בידור מרתקים ומיוחדים, ומרחיבים את מגוון התרגילים המוצגים בהופעה אחת. עם זאת, יש לוודא עם האמן מראש כי הופעתו מתאימה לאירוע אותו אנו מקיימים, בכדי למנוע אי הבנות בהמשך.

 

איזה מופע בידור מתאים לאירוע שלי?

כפי שראינו, לכל מופע בידור יש את היתרונות שלו, ואת המדדים השונים המרכיבים אותו. באופן כללי מופעי הבידור הינם מגוונים מאד, והאמנים יודעים לבצע התאמות לאירוע הספציפי אליו הם מוזמנים. ובכל זאת, ישנם מקרים בהם מופע הבידור אינו יכול להתאים לאירוע שלכם, ועל כן חשוב מאד להתייעץ עם האמן לפני שסוגרים את ההזמנה. ריכזנו עבורכם את הנתונים הבסיסיים בטבלה, על מנת לעשות קצת סדר:

סוג מופע הבידור יתרונות חסרונות
מופע סטנדאפ מצחיק, מגבש, גמיש מבחינת הזמן והמקום. מקיים אינטראקציה רבה עם הקהל. מתאים לאוכלוסיית גיל אחת בלבד בד"כ.
הופעה של זמר גמיש מבחינת הזמן. מתאים לקהל מגוון. יקר בד"כ ודורש מקום גדול ואקוסטי. אינו משתף את הקהל.
מופע שירה בציבור מגבש מאד. מעניק חוויה מיוחדת. זול בד"כ. דורש זמן רב ושיתוף פעולה מצד הקהל.
מופע אמנות חושים מיוחד ומתאים למגוון קהלים ואירועים. מקיים אינטראקציה רבה עם הקהל. דורש זמן מינימלי. אינו מתאים לילדים קטנים מאד.
מופע של קוסם מתאים למגוון רחב של קהלים. גמיש מבחינת הזמן. דורש מקום מתאים ואינו מתאים לקהל מגילאים שונים. ממעט לשתף את הקהל (אם כי יש יוצאים מהכלל).

בוודאי. צרו קשר עם האומן אותו אתם מזמינים והסבירו לו את נסיבות האירוע. לעיתים קרובות האומן יבצע את ההתאמות הנדרשות בכדי שהמופע יתאים עבורכם בצורה מושלמת.

מופעי בידור מתאימים ליצירת הפוגה במהלך יום עמוס, לשבירת השגרה השוחקת או להכנסת משבצת תוכן באירוע מסוים.

הדבר תלוי בסוג הבידור אותו אתם מעוניינים להזמין ובגורמים רבים. ישנן הופעות אשר עולות עשרות אלפי שקלים, וישנן הופעות פשוטות יותר אשר עולות מאות שקלים בודדים.

באופן כללי התשובה היא חיובית, אם כי יש לברר מראש עם האומן האם תוכן הופעתו מתאים לקהל דתי ואינו פוגע בהם בצורה מסוימת.

תוכן עניינים