8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שיש לכם אירוע בקרוב ובחרתם להזמין קוסם שיהפוך את האירוע שלכם לחוויה בלתי נשכחת. רגע לפני שתתאמו מול קוסם ששמעתם עליו במקרה מחבר קרוב או מקולגה מפרגנת, כדאי שתדעו שבחירה של קוסם למבוגרים אינה דבר של מה בכך. יש כמה פרמטרים שחשוב מאוד שתבדקו רגע לפני שאתם סוגרים עם קוסם. זו הסיבה שריכזנו עבורכם 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים. אז למה אתם מחכים? תקראו העצות הללו ותיישמו אותם כדי שתוכלו להיות בטוחים שבחרתם נכון.

 

1. תבדקו ברחבי הרשת המלצות על הקוסם

מה היו עושים לפני שהיה אינטרנט ולא היה ניתן לקרוא ברשת על 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים? סביר להניח שהיו מקרים בהם הזמינו קוסם למבוגרים והתאכזבו בגדול. יש היצע רחב מאוד של קוסמים.

אם תערכו חיפוש זריז בגוגל, אתם תוכלו להיווכח בכך בעצמכם. אבל כדי לדעת שמדובר בקוסם טוב שמתאים את התוכן שלו למבוגרים, אתם צריכים לבדוק עליו פרטים ברחבי הרשת. להלן 3 דרכים אפשריות לחיפוש המלצות ברחבי הרשת:

 

גוגל

לאחר שתערכו חיפוש בגוגל, תוכלו להגיע ללשונית "ביקורות" שתאפשר לכם לקרוא ביקורות של לקוחות מרוצים (או פחות מרוצים) של הקוסם

 

פייסבוק

הרשת החברתית תאפשר לכם לכתוב פוסט בפרופיל שלכם או לפרסם פוסט בקבוצות של מבוגרים שיוכלו לחוות את דעתם על קוסמים שהם נתקלו בהם לאחרונה

 

פורומים למבוגרים

פרסום של הודעה באתר "תפוז" או באתרי פורומים אחרים עשוי להציג בפניכם לכם לא מעט המלצות

 

2. תבדקו מראש שמדובר בקוסם למבוגרים

אין דבר יותר מביך מלהזמין את הקוסם לאירוע שלכם ולגלות שהוא הגיע בתחפושת שלא תבייש ילד בכיתה ג' בבית הספר היסודי בעיר מגוריכם. ישנם לא מעט קוסמים שקהל היעד שלהם הוא ילדים. לכן, כשאתם יוצרים קשר עם קוסם פוטנציאלי, חשוב מאוד שתציינו שקהל היעד הוא מבוגרים. תאמינו לנו, שאתם תודו לנו בהמשך על כך שקראתם את עצה מס' 2 מתוך 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים.

 

3. תבררו האם יש לקוסם ניסיון רב באירועים למבוגרים

לא בטוח שהקוסם המדובר יענה לכם בכנות. הרי הוא יכול להגיד לכם שהוא מופיע מידי יום על במות, אבל בפועל, הוא יושב מול הנטפליקס ורואה סדרות מהבוקר ועד הערב. אבל בכל זאת, כדאי שתשאלו אותו. תוכלו לדעת לפי טון הדיבור שלו אם הוא דובר אמת או שהוא מנסה לפצות על חוסר הניסיון שלו בתחום.

 

4. תבקשו לקבל המלצות

שאלתם את הקוסם אם יש לו ניסיון רב באירועים למבוגרים וקיבלתם תשובה חיובית? אם משהו בכל זאת מרגיש לכם לא לגמרי נכון, כדאי שתבקשו ממנו המלצות. אם הוא באמת בעל ניסיון רב, לא תהיה לו בעיה למסור לכם מספרי טלפון של לקוחות מרוצים (שיכולים גם להעביר לכם תמונות מהאירוע). אם הוא מסרב או מנסה להתחמק, זה הזמן להודות לנו על כך שהקדשתם מזמנכם וקראתם לעומק את עצה מס' 4 מתוך 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים.

 

5. תערכו השוואת מחירים

אם תשאלו אותנו, מדובר בעצה החשובה ביותר מתוך 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים. אתם יכולים לסגור אירוע מול הקוסם הראשון שימצא חן בעינכם ויהיו עליו ביקורות מהללות. אבל אם תמצאו 2 קוסמים כאלו ותגלו שאחד מהם זול יותר מהשני בכמה מאות שקלים, לא תעדיפו לחסוך את ההוצאה הזו? סביר להניח שכן.

 

6. תבדקו מהו משך המופע הצפוי

חשוב מאוד לבדוק מול הקוסם מהו משך המופע הצפוי. אם לא תבררו זאת מראש, אתם עלולים להיות מופתעים מאוד. תחשבו רגע על סיטואציה שכזו, במהלכה הקוסם מגיע, מתחיל בהופעה ואורז את תיק הקסמים שלו כעבור זמן קצר מאוד.

מה אתם יכולים לעשות? לבקש ממנו להציג בפניכם קסמים נוספים? אתם יכולים לנסות, אבל לא בטוח שיהיו לו קסמים נוספים. חשוב שתדעו, אם הזמנתם קוסם טוב, סביר להניח שהוא הכין מראש תכנית מדויקת וברורה שאורכת זמן מסוים, כזו שכוללת את הפרטים הבאים:

  • דברי פתיחה
  • X קסמים שהתאמן עליהם מראש (כלומר, לכל קוסם יש מספר מסוים של קסמים)
  • סיום וסגירת המופע

 

אם לא ביררתם מראש מול הקוסם את משך הזמן הצפוי של המופע, אתם עלולים להתאכזב ואין ממש דרך לשנות את זה במידה והוא כבר נמצא אצלכם באירוע.
לכן, חשוב שתבררו מראש מול הקוסם את משך המופע הצפוי.

יש הבדל גדול בין מופע שצפוי לארוך כ-45 דקות לבין מופע של שעה וחצי. אנחנו סבורים כי כעת אתם נושמים לרווחה, פשוט כי אתם שמחים שהתאפשר לכם לקרוא את 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים.

 

7. תבררו מספיק זמן מראש מול הקוסם שבחרתם אם הוא פנוי בתאריך של האירוע שלכם

אל תחכו לרגע האחרון, כדאי שתיצרו קשר לפחות חודש-חודשיים מראש ותבררו אם הקוסם פנוי בתאריך האירוע שבחרתם. כך תוכלו להיות בטוחים שיש לכם הפעלה למבוגרים במהלך האירוע. במידה והקוסם לא יוכל להגיע בתאריך שנקבתם, תהיה לכם את האפשרות לשנות את מועד האירוע בשלב מוקדם מספיק.

כך ייחסך מכם להתקשר למוזמנים, לקייטרינג, למעצבת ולשאר העוסקים במלאכה ולהתנצל על כך שאתם צריכים לשנות את תאריך האירוע כי הקוסם לא זמין בתאריך שבחרתם מראש.

אם כבר קבעתם עם קוסם עוד לפני שקראתם את 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים, תערכו הפעם את השינויים הדרושים ותדעו להבא כיצד עליכם להתנהל במצב שכזה. אין מה לעשות, מטעויות לומדים.

 

8. תחתמו מראש על חוזה

אנו מקווים שאתם עדיין כאן ושאתם קוראים לעומק את העצה האחרונה והחשובה ביותר מתוך 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים. עצה זו שעוסקת בחתימת חוזה מראש אל מול הקוסם הינה חשובה ביותר, מכיוון שהיא מבטיחה לכם שהקוסם החביב שהבטיח להגיע לאירוע שלכם, אכן יגיע.

סעיף זה יכול לסייע לכם לדעת האם מדובר בקוסם רציני ובעל ניסיון רציני או בקוסם חובבן. קוסם בעל ניסיון ישמח לחתום מולכם על חוזה, מכיוון שכך הוא יוכל לדעת שנערך תיאום ציפיות בין שני הצדדים וכי שני הצדדים מביעים רצינות בנידון.

עד כאן 8 עצות לבחירת קוסם למבוגרים שיבטיחו לכם שבחרתם בקוסם הנכון. שימו לב, אם יש לכם מכרים שמתכננים להזמין קוסם לאירוע עתידי, כדאי שתשלחו להם את העצות הללו, כדי שגם הם יוכלו לבחור נכון.

תוכן עניינים